szabo csSzabó Csaba Körösújfalu polgármesterének előadásában pofon egyszerűnek tűnik egy halmozottan hátrányos helyzetű kis település irányítása. Magától értetődő természetességgel beszélt a meglévő gondokról éppen úgy, mint a jövő terveiről.

Tíz évvel ezelőtt, 2006-ban választották meg először polgármesternek, valószínűleg akkor dobogós volt a legfiatalabb polgármesterek között. Mindössze huszonhat esztendősen lett szülőfaluja első embere, alig két évvel azután, hogy befejezte főiskolai tanulmányait. Szabó Csaba  amúgy tősgyökeres körösújfalui, hogy tanuló életét a Dél-Alföld három nagyvárosában, Hódmezővásárhelyen, Szegeden és Békéscsabán töltötte. Mégis rajta volt a falu polgármesterjelöltjeinek listáján, amikor eljött a 2006-os önkormányzati választások ideje.

- Békéscsabán dolgoztam, pályázatíró voltam, amikor megkerestek a körösújfalui emberek, hogy sokan támogatnának, ha polgármesterjelöltként elindulnék az önkormányzati választásokon – emlékezett vissza Szabó Csaba a közigazgatás útján tett első lépéseire.

- Sokat gondolkozott azon, hogy belevágjon?

- Igazából nem. Jólesett a bizalom és felkészültnek éreztem magam arra, hogy belevágjak ebbe a kalandba.

- A kalandból életpálya lett, már tízedik éve irányítja a település életét. Valószínűleg jó irányba mozdultak el a dolgok, ha már a harmadik ciklusban is ön kapott bizalmat. A nulladik percben hogyan képzelte el a település életének irányítását?

- A legfontosabbnak azt tartottam, hogy élhető, szerethető falu legyünk. Nem voltak illúzióim, tudtam, hogy szegény, munkahelyhiányos település Körösújfalu, de azt akartam elérni, hogy aki itt él, az érezze jól magát. Aki elment és nem sikerült az élete, az jó szívvel visszajöhessen, aki pedig eljár dolgozni, az se akarjon máshol élni.

Hallgatva őt egészen biztos vagyok abban, hogy két év múlva ott röfög néhány száz disznó a sertéstelepükön, birkanyájak tartják karban a település környéki mezőket, működni fog a mini hűtőház, láthatóak lesznek a gyümölcsös katonás rendben sorakozó fasorai és lehet, hogy már be fogja tudni mutatni nekünk azt a nyugdíjas párt is, akik hazajöttek Körösújfaluba végleg megöregedni…

A teljes interjú itt olvasható