Az önkormányzati közös hivatalok törvényével foglalkozott a Parlament – írja a Világgazdaság.

polghKovács Zoltán államtitkár azzal indokolta az önkormányzati törvény módosítását: előfordult, hogy kistelepülések nem kötöttek megállapodást közös hivatal létrehozására akkor sem, ha a kormányhivatal erre kötelezte őket. A megállapodások rendezése lassú volt a bíróságokon, a feladat pedig most az, hogy az elmaradás ne lehetetlenítse el a hivatalok munkáját. Így a kormányhivatal vezetőjének feladata lesz kijelölni a közös önkormányzatokat.

Az MSZP-s Szabó Sándor szerint az önkormányzatok életébe való durva kormányzati beavatkozás folytatása a mostani törvény. Az önkormányzatok kivéreztetése tovább zajlik - fogalmazott. Szerinte sokkal inkább az ösztönzők erősítésével kéne az önkormányzatokkal együttműködni. A jobbikos Hegedűs Lorántné szerint nem erről van szó, valójában csak egy szükséghelyzetet akar kezelni a kormány, az igazi problémát viszont nem fogják orvosolni. Sallai R. Benedek szerint azt kéne kimondani, hogy a kormány lemondott a kistelepülésekről.