tata0A tatai városi önkormányzat és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat a városban működő hivatalok, intézmények és az összes civilszervezet bevonásával kérdőíves felmérést végez a háztartások körében júniusban és júliusban.

A felmérés célja egy olyan szociális térkép elkészítése, amely nagyban hozzájárulhat ahhoz, hogy hatékonyabb legyen a városban a szegények segítése, eredményesebbek legyenek a szociális intézkedések.

Az önkormányzat szeretné megismerni az olyan családok helyzetét is, akik ugyan rászorulnának az anyagi segítségre, de szerénységből, vagy más okokból nem kérnek anyagi támogatást. A lakókat felkereső kérdezőbiztosok az önkormányzat megbízólevelével rendelkeznek. Az  önkormányzat pályázat útján kapott  pénzzel fedezi a felméréssel kapcsolatos kiadásokat.

(kemma.hu)