voks0A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Szakáldon és a Hajdú-Bihar megyei Balmazújvárosban is időközi önkormányzati választást rendeztek vasárnap – írja a Magyar Nemzet.

Barnóczki Károlyt választották meg Szakáld polgármesterévé a vasárnap megtartott időközi választáson. Az időközi önkormányzati választást azért írták ki az 536 lakosú községben, mert a képviselő-testület májusban feloszlatta magát. Tarnócziné Dobos Erzsébet, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei település jegyzője elmondta: a polgármesteri tisztségért három független jelölt indult.

Barnóczki Károly – aki eddig a település polgármestere volt – 143, Bíró János 114 voksot kapott, míg Bíróné Györkei Pálmára – akit a Fidesz is támogatott – 17-en szavaztak. A négy önkormányzati képviselői helyért tizenhárom jelölt indult, a voksok számlása még tart. A választási névjegyzékben szereplő 395 szakáldi közül 277-en szavaztak, 274 voks volt érvényes.

22 százalékos részvétel

Erdeiné Győri Csilla független jelölt szerzett mandátumot Balmazújvárosban az időközi önkormányzati képviselő-választáson vasárnap – ismertette Veres Margit, a helyi választási iroda vezetője a választás előzetes eredményét. Az időközi megméretésen öten indultak: a választók három független jelöltre, továbbá a Fidesz, valamint a Jobbik jelöltjére szavazhattak.

A választásra jogosult 1877 állampolgár közül 413-an (22 százalék) adták le a voksukat. A győztesre 142-en szavaztak, a Fidesz jelöltjére 97-en, a Jobbik jelöltjére 88-an voksoltak, a másik két független jelölt 69, illetve 16 szavazatot kapott – tájékoztatott Veres Margit. A Hajdú-Bihar megyei Balmazújváros 5. számú egyéni választókerületében az időközi választást a korábbi képviselő halála miatt kellett kiírni.