bp22A kormánnyal a BKV ügyében tartott egyeztetés után Tarlós István főpolgármester bízik abban, hogy nem kell sokat várni a megoldásra.

Tarlós István főpolgármester bízik abban, hogy hamarosan dönt a kormány a BKV megsegítésének módjáról. A politikus a 180 percben elmondta, hogy az egyeztetésen megvitatták a főváros megoldási javaslatait. Ezek között egyebek mellett szerepel a BKV zárolt 32 milliárd forintos normatív támogatásának feloldása, a régiós elvű közösségi közlekedési adó kivetése - mondta Tarlós István főpolgármester a 180 percben.

Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője kedden az m1 Az Este című műsorában azt mondta: kormányzati döntés még nem született a BKV-ról, de minél hamarabb szükséges egy hosszú távú stratégia kidolgozása. Azt ugyanis senki sem akarja, hogy „megint egy feneketlen zsákba öntsünk pénzt” – mondta az m1 kedd esti műsorában Szijjártó Péter.

A főpolgármester még kedd délutáni sajtótájékoztatóján azt mondta, semmilyen körülmények között nem támogatja az útdíj bevezetését Budapesten, és biztos abban, hogy ezt Orbán Viktor miniszterelnök és a kormány sem teszi. Szatmáry Kristóf, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára ugyancsak január 31-én kijelentette: sem a kormány, sem a nemzetgazdasági tárca nem javasolt sem útdíjat, sem dugódíjat; mint mondta, "ha nincs aki felvállalja, akkor nem lesz ilyen díj".