kutA várható beruházás 20 milliárd forintnyi uniós forrásból valósulhat meg.

Az elmúlt évtizedek legnagyobb ivóvízminőség-javító beruházása indul a fővárosban – írta a közösségi oldalán Karácsony Gergely. A főpolgármester bejegyzése szerint erre 20 milliárd forintnyi európai uniós forrásból lesz lehetősége Budapestnek.

Az említett összegből kicserélnek 3000 elavult ólomcsövet, felújítanak 60 vízkitermelő kutat a Szentendrei- és a Csepel-szigeten, valamint megújítjuk a meglévő hálózat egy részét is.

Karácsony Gergely szerint a beruházás megmutatja, miért lenne fontos, hogy Magyarország és vele együtt a főváros hozzáférhessen az országnak járó uniós forrásokhoz:

„Ezért fontos, hogy a kormány betartsa végre a korrupcióellenes szabályokat, hogy Magyarország és Budapest is hozzáférjen a neki járó uniós forrásokhoz. A jogállami normák betartása immár nem valamiféle elvont kérdés, hanem sok más mellett a tiszta ivóvizünk is ezen múlhat” – idézi szavait az Index.