mozgasssA kőbányai városvezetés tevékenységében minden területen jelen vannak a megváltozott munkaképességű kollégák: egészségszobákban vak és siket személyek nyújtanak hivatali masszázs szolgáltatást, emellett mozgáskorlátozottak és siketek segítik a térfigyelő rendszer működését. A Rádió Orienten Szabó Krisztián jegyző elmondta, a hivatal emellett érzékenyítő tréningeket és fogyatékossággal kapcsolatos attitűdmérést is végez.

Első alkalommal nyerte el a Fogyatékosság-barát Munkahely Díjat a Kőbányai Polgármesteri Hivatal. A civilek és az állami szféra által közösen létrehozott kitüntetést azok a szervezetek érdemlik ki, akik a fogyatékkal élő személyek integrációját és foglalkoztatását segítik. A Rádió Orienten Szabó Krisztián jegyző elmondta, az önkormányzat számára mindig fontos volt a fogyatékkal élők alkalmazása.

Az önkormányzat tevékenységének minden területén jelen vannak munkaképesség-csökkent személyek – emelte ki a jegyző. Hozzátette, 2015-ben az általános célok összekapcsolódtak két konkrét kezdeményezéssel: egészségmegőrző program keretében vak és siket emberek nyújtanak hivatali masszázs szolgáltatást, emellett mozgáskorlátozottak és siketek segítik a térfigyelő rendszer működését.

A polgármesteri hivatal saját munkatársainak érzékenyítő tréningeket tart. „Egyrészt tömeges formában, előadásos jelleggel ismertetjük meg kollégáinkkal a fogyatékkal élők mindennapi problémáit, másrészt kiscsoportos, tréning jellegű eseményeket szervezünk” - a jegyző hozzátette, emellett fogyatékossággal kapcsolatos attitűdméréseket is végeznek. „Az eredmények szerint az önkormányzat egy nyitott és befogadó közösség.'

'A jövőben további területekre is kiterjesztjük a munkaképesség-csökkent foglalkoztatást' - beszélt a tervekről a vendég. Szabó Krisztián kiemelte, folyamatosak a fejlesztések és a kutatások. Hozzátette, a polgármesteri hivatalban megvalósított programokat az önkormányzat más intézményeire is ki kívánják terjeszteni.