debr parkÖsszesen 86 köztéri játszótér és 16 kondipark eszközeinek ellenőrzését végezteti el a debreceni önkormányzat, mégpedig annak hatására, hogy nemrég leszakadt egy fészekhinta a Bartók utcai játszótéren. Két Erzsébet-táborozó kislány repült ki a hintából a baleset következtében, egyikük panaszkodott fájdalomra, őt a Kenézy kórházban kivizsgálták, de nem állapították meg nála komolyabb sérülést. Az eset – amelyről a Cívishír számolt be – mindenesetre arra késztette az önkormányzatot, hogy előrehozza a gondozásában lévő játszóterek felülvizsgálatát.

A munkát az önkormányzat által megbízott cég a Békás-tónál lévő játszótéren kezdte meg kedden. A helyszínre kilátogatott Kuhn András, Debrecen főkertésze, aki érdeklődésünkre elmondta, a játékok olyan biztonsági előírásoknak megfelelően készülnek, hogy a mai felnőttek számára elképzelhetetlen.

„A mi időnkben kihívás volt felmászni a betonon lévő mászóka csúcsára, ma már ilyen nem fordulhat elő” – jegyezte meg a főkertész, aki hozzátette, az önkormányzat egyébként négyévente vizsgálja felül a játszóterek állapotát, a szakemberek minden apró részletre odafigyelnek, minden játék balesetmentes, ha rendeltetésének megfelelően használják.

Kuhn András kiemelte, a Bartó utcai baleset egy szerencsétlen, egyedi eset, mert ott a hintát tartó csavar anyaghibás volt, és azt nem tudja kiszúrni egy szakértői szem sem. Megjegyezte: nemcsak a kicsikre, hanem a nagyobbakra is figyelnek, így a debreceni közterületen lévő kondiparkok eszközei is felülvizsgálaton esnek át. Összesen mintegy ötszáz eszközt ellenőriznek.

(Civishir.hu)