fejerKülönleges gazdasági övezet jöhet létre Fejér megyében Iváncsa, Rácalmás, Adony és Kulcs területén - jelentette be a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke kedden Iváncsán, a dél-koreai SK Innovation új akkumulátorgyárának tervezett helyszínén. Ez milliárdos kiesést okozhat Dunaújvárosnak.

Az eddig titkos javaslat terve tegnap már kiszivárgott, aminek lényege az, hogy a térségben létrejövő hatalmas beruházások után az iparűzési adóbevételek érdemi részétől elesik az ellenzéki vezetésű Dunaújváros, másrészt a pénzosztás lehetősége a kormánypárti megyei önkormányzat kezébe kerül, és az új szisztéma alapján a független, illetve kormánypárti vezetésű Iváncsa, Rácalmás, Adony és Kulcs települések hatalmas ipa-bevételekre számíthatnak.

Molnár Krisztián (Fidesz-KDNP) a keddi bejelentésében hangsúlyozta, hogy a térség dinamikusan fejlődik, több nagyobb beruházás indokolja a különleges gazdasági övezet létrejöttét. Példaként említette, hogy az SK Innovation 681 milliárd forintos zöldmezős beruházással legnagyobb európai egységét építi fel Iváncsán és 2500 új munkahelyet teremt. Mellette a török Yaris Kabin épít 6,5 milliárd forintból telephelyet 150 munkahelyet létrehozva, illetve Rácalmáson a Hankook a világ egyik legkorszerűbb abroncsgyárát működteti 3300 alkalmazottal 2007 óta, és a cég 2022-re tervez egy nyolcmilliárdos beruházást.

A cikk itt folytatódik »