nyitvatMár biztos, hogy február 18-án lesz népszavazás az erzsébetvárosi szórakozóhelyek nyitvatartásáról. Mivel senki sem támadta meg a helyi választási bizottság határozatát, így a VII. kerület lakossága dönthet a kérdésről. A polgármester szerint az önkormányzat pártatlan akar maradni a kérdésben.

Egy héten belül minden választópolgárt levélben buzdítanak, hogy nyilvánítson véleményt a referendumon- nyilatkozta a Magyar Nemzetnek a polgármester. A Fideszes Vattamány Zsolt arra külön kitért, hogy az önkormányzat nem kampányol egyik álláspont mellett sem, a képviselő-testület december 12-i ülésén azért rendelte el a népszavazást, mert a kérdésben nem tudtak dönteni.

A Momentum kiáll a bulinegyedért. Arra buzdítja a VII. kerületi lakosokat, hogy szavazzanak nemmel a februári népszavazáson. Szerintük inkább közelíteni kéne az álláspontokat, és olyan megoldásra törekedni, amely minden fél számára elfogadható, nem pedig egy sarkos döntéssel ellehetetleníteni az egyik oldalt. Soproni Tamás alelnök arra hívta fel a figyelmet, hogy az önkormányzati és állami adóbevételekből a helyben élőkre is költeni kell.

(mno.hu/Klubrádió)