karacsonygRezsitámogatást kapnak a rászoruló családok és idősek a fővárosban – jelentette be a főpolgármester.

A fővárosi önkormányzat rezsitámogatási rendszert vezet be – jelentette be Karácsony Gergely főpolgármester közösségi oldalán.

A rászoruló gyermekes családok, az ápolási díjon lévők és a létminimum alatt élő nyugdíjasok évi 48 ezer forint támogatást kapnak, amit a villany, gáz és távhő számlájukból fognak leírni. Az átlagnyugdíj alatt keresők 24 ezer forintot kapnak. A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint az átlagnyugdíj Magyarországon jelenleg 164 102 forint.

A rendszer október 1-től fog működni, ekkortól lehet igényelni a támogatást.

„Ez kormányzati feladat, de ők mással vannak elfoglalva, ellenségképeket keresnek megoldások helyett” – tette hozzá a főpolgármester. Azt mondta, igyekeznek minden lehetséges csatornán tájékoztatni, de a támogatás igénybevételéről a kerületi önkormányzati irodákban adnak majd bővebb felvilágosítást.