csornaCsorna Város önkormányzati tulajdonú épületeinek épületenergetikai korszerűsítésére több mint 150 millió forintos Európai Uniós támogatást nyert. Az Európai Regionális Fejlesztési Alap az elszámolható költségek 100%-át finanszírozza – írja a ProfitLine.

A projekt során a Szilágyi Erzsébet Kollégiumnak és a Csornai Fogyatékosok Napközi Otthonának épülete kerül korszerűsítésre. A 150,4 millió forintos beruházásnak köszönhetően Csorna Város Önkormányzata az épületek fenntartását költséghatékonyabban tudja majd biztosítani.

A kivitelezővel a szerződés aláírásra került, a munkaterületet átadták, így a kivitelezési munkálatok megkezdődtek. 2018 végétől az Európai Uniós támogatásnak köszönhetően környezetbarát és gazdaságosan üzemeltethető intézményekkel fog gazdagodni a város.

Az uniós támogatásból finanszírozott korszerűsítésnek köszönhetően a létesítmények energetikai szempontú korszerűsítése az üzemeltetési, fenntartási költségek csökkenését fogja eredményezni, amely nemcsak a pályázónak jelent költségmegtakarítást, de a lecsökkenő energiahordozó felhasználás környezetvédelmi szempontból is előnyös.