euregaEgy olyan együttműködéshez csatlakozott a megyei önkormányzat, ami Hajdú-Bihar gasztronómiai és kulturális értékeinek erőteljesebb hasznosítását célozza.

A tavaly indult projekt szakemberei a romániai Nagyszeben városában tartották szakértői megbeszélésüket.  Gazdaságfejlesztési és munkahelyteremtési célok megvalósítását is segíti az elmúlt évben elindult, az Interreg Europe program és a magyar állam által társfinanszírozott nemzetközi projekt.

Az EUREGA a gasztronómia értékekre, a kulturális örökség megőrzésére és hasznosítására, továbbfejlesztésére alapozva támogatja a megye fejlődését.

A nemzetközi együttműködésben, holland, finn, spanyol, ír, görög és román partnerekkel megvalósuló projektben kiváló lehetőség nyílik az egyes országokban már működő jó gyakorlatok megismerésére, elemzésére is.

A nagyszebeni szakmai ülésen számos helyszíni látogatás segítette a hatékony tapasztalatgyűjtést, míg a kerekasztal-beszélgetések a partnerség régióiban alkalmazott gyakorlatokat, módszereket vették górcső alá a város-vidék kapcsolatrendszer erősítése témakörben.

A megbeszélésen Szabó Tünde és Maczik Erika, a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzati Hivatal fejlesztési szakemberei, illetve meghívott szakértőként Hajdu-Gergely Judit, a derecskei Bold Agro Kft. munkatársa mutatták be a megye erősségeit.

A soron következő munkaülést Barcelonában tartják majd 2019 tavaszán.

(dehir.hu)