eszterg111A keddre összehívott rendkívüli testületi ülésen a Fidesz-frakció képviselői munkahelyi elfoglaltság miatt nem tudtak részt venni - közölte a frakció vezetője az MTI-vel. A történtekről a Népszabadság számol be.

Steindl Balázs kedd délután elmondta, az ülés napirendi pontjai között nem szerepel olyan, melynek elhalasztása problémát okozna az önkormányzatnak. A frakció levélben tudatta a polgármesterrel, hogy legközelebb május 17-én üléseznének, és az önkormányzat idei költségvetésének módosítását szeretnék megtárgyalni.

A határozatképtelenség miatt elmaradt ülés után Tétényi Éva független polgármester azt MTI-hez eljuttatott közleményében kijelentette; "az önkormányzat működését csak a képviselő-testület biztosíthatja, azonban ha a testület 2/3-át adó frakció tagjai más irányú elfoglaltságra hivatkozva nem jelennek meg az ülésen, akkor jogszerű döntések sem hozhatók".

A polgármester szerint nehezen értelmezhető a Steindl Balázs frakcióvezető munkahelyi elfoglaltságra való hivatkozása, különösen annak tükrében, hogy korábban a péntek délelőtti üléseken a frakció többsége folyamatosan jelen volt.

Tétényi Éva úgy vélte, hogy a Fidesz azért maradt távol az általa összehívott ülésről és azért kérnék május 17-re új ülés összehívását, mert ő korábban jelezte, hogy ez az időpont számára nem megfelelő, mert kiesik abból a kétheti ülésezési rendből, amiben korábban megállapodtak.

"Talán az a céljuk,hogy csütörtökön újabb vádaskodó sajtóközleményt adhassanak ki a látványpolitizálásról, miközben a város szó szerint tönkremegy. (…) Ugyanott tartunk, mint egy éve. A képviselő-testület nem tud és nem hajlandó együttműködni a független polgármesterrel, így tehát vagy azt kell kitalálnunk, hogyan lehet együttműködni az üres székekkel, vagy új önkormányzati választást kell kiírni Esztergomban" - fogalmazott Tétényi Éva.

Az esztergomi képviselő-testület ülése május 10-én azért szakadt félbe, mert a Fidesz-frakció kivonult az ülésteremből. Később Pál György (Fidesz) képviselő az MTI-vel közölte, azért vonultak ki, mert a polgármester nem tud rendet tartani a teremben, a hallgatóság folyamatosan zaklatja képviselőiket, és ebben a légkörben nem hajlandók dolgozni.