csoziklaszloAmikor megtettem a feljelentést, másnap »megszállta« a megyei rendőr-főkapitányság a Városházát. Itt voltak egész délután, este nyolcig. Érzetre olyan volt, mint amikor az E.T.-ben megszállták a főszereplő kisfiú házát – mondta a hvg.hu-nak Csőzik László, Érd polgármestere azzal kapcsolatban, hogy rejtett kamerát és mikrofont találtak egy LED-izzóba építve március végén az érdi alpolgármester irodájában.

Hozzátette: „Jött két technikai csapat is, az egyikben valószínűleg nemzetbiztonságiak lehettek. Nem tudjuk mi sem pontosan, mert mindenkivel mi sem találkozhattunk, sőt, két óra hosszára minket is »kizavartak« a második emeletről”.

A városvezető jelezte, tanúkihallgatások is zajlottak és DNS-mintát is vettek mindenkitől, azt keresték, hogy hol volt a továbbított jelek fogadóállomása és volt-e még máshol rejtett kamera. A hatóságok megnyugtatására közölték, hogy nincs több ilyen a hivatalban.

Az elmúlt hónapokban nem tudtak meg többet, csak április közepén kaptak egy tájékoztatást arról, hogy az ügyben a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat rendelt ki igazságügyi informatikai szakértőt a vizsgálat elvégzésére. Azóta nem jelentkeztek.

Csőzik nem zárja ki, hogy a 2011 óta működő LED-izzóban talált kamerát még az előző, fideszes éra belső konfliktusaiban „vethették be” és egyre kevésbé gondolja azt, hogy ellenük irányult.