gyogysz1A sikeres teszt után élesben is elindul a Gyermekétkeztetési Alapítvány Szegények Patikája elnevezésű programja, melynek keretében olyan családokhoz is eljuthat a gyógyszer vagy a tápszer, ahol ezeket nem engedhetik meg maguknak.

A Gyermekétkeztetési Alapítvány (GYEA) május 15-én indította el a Szegények Patikája elnevezésű országos akcióját, melynek keretében havi százezer forintos támogatásra pályázhattak olyan halmozottan hátrányos, ezerötszáz-háromezer fős települések önkormányzatai, amelyek rendelkeznek patikával és orvosi rendelővel. A pénzből a szervezet a háziorvos javaslatára ingyenesen juttat tápszert, magzatvédő vitamint, valamint gyógyszert a gyerekeknek és várandós édesanyáknak.

A GYEA pályázatán Aranyosapáti, Dudar, Jánkmajtis, Kaposfő, Kéthely, Lábod, Petőfibánya, Sződ, Tiszapüspöki és Zsáka önkormányzata nyert.

A pályázatban pluszpontokat jelentett minden, a hátrányos helyzetű gyermekek támogatását erősítő kezdeményezés. Volt olyan falu, ahol mindent nyilvánosságra hoztak a támogatás odaítéléséről, másutt pedig az önkormányzat vállalta, hogy saját erőből gondoskodik a nyomorban élő gyerekek nyári étkeztetéséről. Akadt olyan község is, ahol a közmunkában termelt zöldség, gyümölcs egy részét ajánlották föl a GYEA által támogatott gyerekeknek.

A programba az Egis is besegít: a gyógyszergyár közel kilencmillió forint értékben négyezer doboz Jovital C Duo Retard kapszula adományozásával támogatja a programot.