szita karoly01Életfát állítottak az újszülöttek tiszteletére Kaposváron, így mondanak köszönetet az édesanyáknak - mondta a város polgármestere az M1 aktuális csatornán. Szita Károly kiemelte: az életfák a közösséghez tartozást szimbolizálják, amit a város egyéb eszközökkel is igyekszik erősíteni.

Azokat az egyetemistákat például, akik vállalják, hogy tanulmányaik befejezése után visszatérnek Kaposvárra, havi 25 ezer forintos ösztöndíjjal támogatják, illetve kedvezményes áron kínálnak lakásokat és összközművesített telkeket nekik.

A hagyományt 2002-ben indították útnak, akkor még igazi facsemetéket ültettek az újszülöttek tiszteletére. Az erre szánt hely azonban betelt, így most már életfaszobrokra kerülnek fel az újszülöttek nevét és születési idejét tartalmazó levelek, ünnepélyes keretek között - mondta a polgármester. Eddig 3200 levelet akasztottak fel, egy fa már teljesen be is telt.