alairoA Semmelweis Egyetem és Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzata együttműködési megállapodást kötött, melynek keretében az Újbuda 60+ Program, valamint az egyetem Egészségtudományi Karának gyógytornász és dietetikus hallgatóinak közös munkája valósul meg. A dokumentumot Hoffmann Tamás, Újbuda polgármestere, Szél Ágoston, az egyetem rektora és Nagy Zoltán Zsolt dékán írta alá.

A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kara együttműködési megállapodást kötött Újbuda Önkormányzatával. A közös munka részeként az egyetem dietetikus és gyógytornász oktatói és hallgatói egyebek mellett foglalkozásokat, előadásokat tarthatnak, kutatásokat, felméréseket végezhetnek a XI. kerület idősbarát, Újbuda 60+ Programja keretében Az együttműködés egyedülálló, hiszen az egyetem és más önkormányzatok között még nem született hasonló partnerség. A megállapodást Hoffmann Tamás, Újbuda polgármestere, Szél Ágoston, az egyetem rektora és Nagy Zoltán Zsolt dékán írta alá.

A megállapodás értelmében a hallgatók támogatást kaphatnak tudományos dolgozataik elkészítéséhez, felméréseket, kutatásokat végezhetnek, előadásokat, foglalkozásokat tarthatnak az Újbuda 60+ Programhoz kapcsolódva. A megállapodás része az is, hogy a leendő dietetikusok és gyógytornászok az Egészségtudományi Karon megszerzett elméleti tudásukat a gyakorlatban is kamatoztathatják, és az elképzelések szerint a jövőben a kiválóan végzett hallgatók alkalmazására is lehetőség nyílna a XI. kerületben, ahol jelenleg is nagy hangsúlyt fektetnek az idősek életminőségének javítására.

Újbuda Önkormányzata hosszú évek óta nagy sikerrel működteti az idősek életminőségét javító, közéleti szerepét és érdekeinek érvényesítését támogató Újbuda 60+ elnevezésű programját, melynek keretében kulturális-, sport és prevenciós programokat biztosít immáron több mint 42.000 ügyfele számára.

(OrientPress)