mareknepinteraranka01Arra tett javaslatot a kormánynak a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ, hogy egységes cafeteriarendszer legyen érvényes a pedagógusok számára. Akár már a szeptemberi tanévkezdéstől, de ha nem, akkor jövő januártól.

Az intézmények állami fenntartásba vételével egy folyamatba lépett be a központ – mondta az MTI munkatársának a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ vezetője, Marekné Pintér Aranka. A kormány döntésétől függ, hogy akik ebben a tanévben eddig kaptak cafeteriát, a jövőben is kapják-e ezt a juttatást és milyen formában, illetve mire számíthatnak azok, akiknek nem járt. A döntés a közeljövőben várható.

Azok a dolgozók, akik ebben a tanévben is kaphatnak, márciusban nyilatkoznak a cafeteriajuttatásokról: étkezési utalványról, üdülési lehetőségről, SZÉP-kártyáról, nyugdíjpénztárról. Választásuk alapján ezeket a juttatásokat visszamenőleg saját ütemezésük szerint kapják meg – mondta Marekné Pintér Aranka.

A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ felmérte, hogy 2012-ben a pedagógusok milyen mértékű cafeteriajuttatást kaptak a korábbi fenntartó önkormányzattól. Az adatszolgáltató 108 345 közalkalmazott 57 százaléka részesült valamilyen cafeteriajuttatásban, az összeg ötezer forinttól 400 ezer forintig terjedt. Összesen 5,2 milliárd forintot fordítottak választott béren kívüli juttatásra tavaly az önkormányzatok.

Az oktatási államtitkárság korábban azt közölte: a kormány határozott szándéka, hogy a fenntartóváltás következtében egyetlen pedagógusnak se csökkenjen a jövedelme.