tanu1lIdén immár hat éve hirdeti meg a X. kerület önkormányzata a Kőbánya számít Rád, szociális alapú ösztöndíjat. A nyertes általános iskolás diákok havi ötezer, középiskolások tízezer forintos támogatást kapnak - mondta a Rádió Orientnek Radványi Gábor alpolgármester.

Hat évvel ezelőtt alapította a X. kerületi önkormányzat a Kőbánya számít Rád elnevezésű ösztöndíjat, amely megítélése szociális körülményeke és az előző féléves tanulmányi átlagon alapul. Mint azt az alpolgármester elmondta, pályázni félévente lehet, s a nyertes általános iskolások havi ötezer, a középiskolások vagy gimnazisták tízezer forintos ösztöndíjat kapnak fél éven keresztül.

Ennek lejártával a korábban támogatásban részesülő diákok újra pályázhatnak.

A Kőbányai Önkormányzat éves szinten 7 millió forintot biztosít erre a célra, ugyanakkor az idei félévben annyival megnőtt az érvényesen pályázók száma, hogy további kétszázezer forinttal meg kellett emelni a támogatást – mondta Radványi Gábor. Kiemelte: létszámban nem határoztak meg limitet, a feltételeknek megfelelő valamennyi diákot részesítenek a támogatásban.

„Idén a 87 pályázóból 74-nek tudtuk megítélni az ösztöndíjat. A többiek valamely tartalmi vagy formai követelményeknek nem feleltek meg. Nemcsak hogy évről évre többen jelentkeznek az ösztöndíjra, de egyre jobbak a tanulmányi eredmények is. „Általános iskoláknál 4.3, középiskoláknál 4.5 volt az átlag" – mondta.