schmidtcsabaMár a második-harmadik körös beruházásnál tartanak azok a cégek, amelyek több éve Tatabányára települtek. A munkanélküliség a negyedére csökkent a városban, mára inkább a munkaerőhiány okoz gondot. Schmidt Csaba polgármester a Világgazdaságnak adott interjújában elmondta, hogy az önkormányzat több programmal és ösztöndíjrendszerrel próbálja a városban tartani, illetve odavonzani a fiatalokat.

Mennyire érzi gazdaságilag vonzónak Tatabányát?

Azt látom, hogy továbbra is vonzó a város, mivel kedvező a logisztikai elhelyezkedése, és képzett munkaerő is rendelkezésre áll. Azokban a városokban, amelyekben jól működő ipari park van, egyre nehezebb megfelelő számú szakképzett munkaerőt találni. Ez egy olyan helyzet, amelyre a cégeknek és az önkormányzatoknak közösen kell megoldást találniuk. Mi tavaly ősszel 600 millió forintos beruházással átadtunk egy kétszáz férőhelyes munkásszállót, amelyet kormányzati támogatás nélkül, önerőből valósítottunk meg. A szálló már most csaknem 80 százalékos kihasználtsággal működik.

A beszélgetés ezen a linken folytatódik