orvosA XIII. kerület önkormányzata kiemelt figyelmet fordít az itt élők egészségvédelmére: a megelőzési koncepció részeként országosan egyedülálló stroke szűrőprogramot is indítottak, és a legmodernebb diagnosztikai eszközök segítik a járóbeteg-ellátást.

Az önkormányzat több mint 25 millió forintot költött a „klímaprogramra”, a mostani fejlesztéssel az egészségügyi környezet további húszezer lakos számára válhat kellemesebbé, és 19 háziorvos munkakörülményei is javultak ezzel.

Modern diagnosztikai eszközök a XIII. kerületben

Az egészségügyi intézmények folyamatos felújítása mellett a kerület járóbeteg-ellátását ma már high-tech minőségű diagnosztikai eszközök segítik: video-gasztroszkóp, UH-készülékek, endoszkópok, kardiológiai és érrendszeri vizsgálóműszerek. Az önkormányzat által vásárolt radiológiai berendezések világszínvonalúak. Modern fizikoterápiás műszerek (krio- és mágneskészülékek, galvánkád) is hozzájárulnak a páciensek gyógyulásához. A háziorvosi rendelőkbe defibrillátorok, korszerű orvosi sürgősségi táskák kerülnek.

Az egynapos sebészeten biztonságos altatógép, műtőasztal, illetve sterilizáló készülékek segítik a hat szakmában tevékenykedő szakorvosok munkáját.

Megelőzés és egészségbiztonság

Rendszeres tanácsadással, vizsgálatokkal segítik a kerületieket az Egészségügyi Szolgálat dolgozói. Az egészségbiztonságot erősíti a megelőzési koncepció is, amelybe már beletartozik egy speciális és országosan is egyedi stroke szűrőprogram.

Ugyancsak egyedülálló az országban, hogy a fiúk HPV-elleni oltásához 90 százalékos támogatást ad a XIII. kerületi önkormányzat.

Az időskorúakat fokozatosan veszélyeztető mikrobák közül a súlyos tüdőgyulladást okozó Pneumococcus baktériumok elleni oltást 100 százalékosan támogatja az önkormányzat. A csecsemők és kisdedek számára a rotavírus-védőoltás költségeinek hátterét is megteremtette az önkormányzat.