interA Digitális Magyarország komplex kormányzati program megvalósításának első állomása Nyíregyháza: a tavasszal a Magyar Telekom a Nemzeti Fejlesztési Minisztériummal és Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatával együttműködve átfogó fejlesztéseket kezdett a megyeszékhelyen.

A hálózatfejlesztési munkák jelenleg is több városrészben folynak, a Telekom tervei szerint az év végére több mint 7000 háztartás számára válhat elérhetővé a legalább 30 Mb/mp-es internet. A vezetékes hálózatfejlesztés mellett a nagysebességű 4G mobilhálózata kiépítését is folytatja a Telekom Nyíregyházán és a környékén. Jelenleg már 99% a 4G hálózat lakosságra vonatkoztatott kültéri lefedettsége a városban. A beltéri ellátás javítása végett az év második felében még kilenc állomáson kapcsolják be a 4G-szolgáltatást a Telekom szakemberei.

A digitális írástudás fejlesztése végett folytatódik a Telekom Okosdigitális program a városban: intenzív, kezdő internetezőknek szóló előadássorozat kezdődött szeptemberben felnőttek és nyugdíjasok számára, és ősztől további iskolákba jutnak el a program önkéntesei.

(Infovilág)