kisdunaNagy felháborodást keltett múlt héten az a videó, amiben megörökítették, hogyan ömlik a szennyvíz a Kis-Dunába a Dél-pesti Szennyvíztisztító Telepről a hatalmas esőzés után.

Ennek kapcsán a pesterzsébeti önkormányzatának környezetvédelmi és városfejlesztési bizottsága úgy döntött, hogy kivizsgáltatja az ügyet és kezdeményezi a Fővárosi Csatornázási Műveknél (FCSM) és a fővárosi önkormányzatnál a mostani környezetszennyező állapot azonnali megszüntetését. Továbbá felkérte Szabados Ákos polgármestert, hogy nyújtson be panaszt és kérje a Pest Megyei Kormányhivatal Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főosztályától az eset kivizsgálására.

Tavasszal megkezdődött a Dél-pesti Szennyvíztisztító Telepen a záporvíztározó kapacitásának bővítése. Októberre az eddigi 3300 köbméter helyett 7000 köbméter záporvíz tározására és azt követő tisztítására lesz képes a telep a 80 ezer köbméteres napi kapacitása mellett. Azonban ez azzal jár, hogy a bővítés ideje alatt, július 24-ig nem tud záporvizeket fogadni a tározó.

Ez azt jelenti, hogy a telep napi kapacitásán túl, kizárólag az özönvízszerű esővízzel együtt érkező mennyiség kerüli el a telepet, addig az időtartamig, amíg a bővítő beruházás lehetővé nem teszi a régi víztározó újra beüzemelését – közölte az FCSM.

(20.kerület - Itt lakunk)