debrecenMint minden évben, idén is pályázhatnak a helyi civil szervezetek a debreceni önkormányzata által kiírt alapokból pénzügyi támogatásra. Négy alapra pályázhatnak a szervezetek, a rendelkezésre álló keretösszeg több mint 45 millió forint.

Négy alapra pályázhatnak a szervezetek: a Kulturális, a Civil és az Ifjúsági Alap mellett a Sportfeladatokra. Az alapok célja a társadalom erősítése, a helyi közösségek és civil szervezetek támogatása.

A rendelkezésre álló keretösszeg ebben az évben 45 millió 400 ezer forint. Ez az idei összeg meghaladja a tavalyit: 2019-ben ugyanis több 42 millió forint áll rendelkezésre a Civil, Kulturális, Ifjúsági és Sport Alapban.

Fontos tudnivalók az alapokról

A Kulturális Alapból pályázhat az a szervezet, amely Debrecen nemzetközi kulturális kapcsolatait kívánja munkájával bővíteni, szakmai együttműködéseket fejlesztő programokat szervez, a nemzetközi összetartozás évét szem előtt tartva, a magyarság országhatárok feletti összetartozását erősíti rendezvényeivel. Igényelhető forrás a közösségi részvételen alapuló, kulturális projektek, nyitott alkotócsoportok úgynevezett horizontális műhelyek támogatására, amelyek az egyéni önkifejezések ösztönzése mellett a közösségi alkotást állítják a fókuszba, erősítve a város kreatív gazdaságát.

Debrecenhez fűződő művészeti és tudományos kiadványok megjelenésének támogatására is rendelkezésre áll a forrás.

Pályázhat minden, a városban élő és a várossal aktív kapcsolatot tartó előadóművész, alkotóművész, tudományos kutató, művészeti csoport, a városban működő kulturális intézmény, szakmai szervezet, egyesület, alapítvány és nonprofit gazdasági társaság.

A Civil Alapból támogatható minden kertségi, lakótelepi közösségépítő program, amelyek a településrészen tevékenykedő civil szervezet és az ott élők közreműködésével valósul meg, és erősíti az adott városrészben élőkhöz való kötődésüket. Nagyon fontos a társadalmi esélyegyenlőség, a felelősségvállalás és a fenntartható fejlődést segítő civil szervezetek működési támogatása is, melyre szintén rendelkezésre áll az alap. Minden, a város életében résztvevő civil szervezet pályázhat.

Az Ifjúsági Alap célja a fiatalokból álló csoportok által, vagy fiatalok bevonásával megvalósuló projektötletek támogatása. Erre pályázhatnak a város ifjúsági életében részvevő civil szervezetek, intézmények, nonprofit gazdasági társaságok.

A Sportfeladatok elnevezésű alapból szabadidősport támogatására, nemzetközi és utánpótlásversenyek, olimpikonok felkészülésének támogatására, illetve létesítményhasználat támogatására igényelhetnek a város sportéletében résztvevő civil szervezetek, gazdasági társaságok és köznevelési intézmények a szervezetek

(dehir)  rövidítve