klimaCsongrád megye területfejlesztési koncepciójában már megfogalmazódott, hogy klíma‐ és környezettudatos településfejlesztésre valamint komplex tájgazdálkodásra és integrált várostérségek kiépítésére van szükség kiemelten a Homokhátságon és a Tisza-térségben.

A Szegedi Tudományegyetem április 22-i Föld napi programsorozatához csatlakozott a Csongrád Megyei Önkormányzat klímastandja is.

„A Csongrád Megyei Önkormányzat 30 millió forintot nyert, 100%-os támogatási intenzitás mellett egy klímastratégiai dokumentum, valamint platform létrehozására és működtetésére a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program támogatása keretében. A projekt 2016. november 1-jével megkezdődött, zárását 2018. április 30-ra tervezik. A projekt legfőbb célkitűzése egy klímastratégiai dokumentum elkészítése, mely koncepciójában, módszerében és tartalmában segítheti a klímavédelmi törekvéseket, felhasználható javaslatokat tesz a klímaváltozáshoz való alkalmazkodás érvényesüléséhez. A projekt keretében egy megyei éghajlatváltozási platform is létrejön, melynek célja a klímaadaptációval kapcsolatos tervezési és tájékoztatási tevékenységek összehangolása, az elkészült megyei klímastratégia érvényesülésének elősegítése, valamint az együttműködés a Klímabarát Települések Szövetségével.

A klímaterv elkészítését rendezvények is támogatják, ennek keretében 2 konferencia, 4 workshop kerül megszervezésre az érintett megyei szereplők részére, illetve több lakossági figyelemfelkeltő akció is lesz a járásszékhely településeken. A helyszínek úgy kerültek kiválasztásra, hogy a rendezvények a megye teljes területét lefedjék. Az akciókban több népszerű rendezvényhez csatlakozik a projekt, mint például a Föld Napja, a Homokháti Sokadalom, a Makói Hagymafesztivál, a Csongrádi Körös-toroki Napok. A projekt keretében a megye minden településén faültetési akciót is szervezünk.” – tudtuk meg Sipos-Kovács Mónika projektmenedzsertől.

A Föld napi rendezvényen számos játékos, klímabarát feladattal, kézműves foglalkozásokkal, klímabarát kvízzel, nyereményekkel várta a megyei önkormányzat klímastandja az érdeklődőket!

(Orientpress)