zoldbusz1Pró és kontra érveket is fel lehet sorolni az elektromos buszok mellett, de ettől még hazai és nemzetközi példák sora mutatja, hogy a konstrukció fokozatosan teret nyer a közösségi közlekedésben. Jelenleg úgy tűnik, a főváros és a BKV ebből a trendből is kimarad: bár a cég másfél éve húzódó tenderét a Skoda megnyerte, mivel nincs rá pénz, a cseh gyártó jó eséllyel nem fog Budapestre szállítani 80 új elektromos járművet.

Hiába nyerte meg a Skoda Electric a.s. a BKV elektromosbusz-tenderét, mivel sem a cégnek, sem a fővárosnak nincs rá pénze, fedezet híján a beszerzés jó eséllyel meghiúsul. A VG tudomása szerint a a fővárosi tömegközlekedési vállalat a napokban írja alá a cseh gyártóval a vonatkozó szerződést, amelyet követően három hónap áll a rendelkezésére ahhoz, hogy biztosítsa a forrást.

Erre gyakorlatilag esély sincs: a városvezetés épp a napokban módosíttatta a közgyűléssel másodjára Budapest 2022-es büdzséjét annak érdekében, hogy finanszírozható legyen. A BKV csak energiaoldalon 21 milliárdos kiegészítést igényelne, illetve jelen állás szerint a kiadásai összességében 24 milliárddal haladhatják meg a bevételeit ebben az évben. A napokban Kiss Ambrus általános főpolgármester-helyettes is úgy értékelt lapunk kérdésére, hogy az elektromos buszok megvásárlására pénz hiányában nem kerül sor.

A cikk itt folytatódik a vidéki elekktromos busz körképpel