debrecenfA város idén is meghirdette azt a programot, amelynek feladata a civil szerveződések munkájának támogatása.

A március 18-án pályázatismertető rendezvényt tartottak. Puskás István, Debrecen alpolgármestere a DEMKI Ifjúsági Házban kiemelte, a pályázat már megnyílt és folyamatban van. Arra gondoltunk, hogy érdemes egy olyan alkalmat megszervezni, amikor a felmerülő kérdéseket lehet tisztázni – tette hozzá.

Ha meghalljuk, hogy debreceni civil szervezetek, akkor aktív debreceni polgárokról beszélünk – mondta Szentei Tamás, az önkormányzat kulturális osztályának vezetője. Megjegyezte, céljuk, hogy az életminőség javuljon a városban, így számukra nem gesztus vagy kegy a civilekkel való együttműködés. Vagy együtt dolgozunk, és akkor eredményesek leszünk, vagy pedig soha nem érjük el a célokat – fogalmazott.

A pályázatokra való jelentkezésről Kovács István, a kulturális osztály sportreferense tartott előadást, aki gyakorlati példákon keresztül számolt be az adatlap helyes kitöltéséről.

Az esemény további részében az érdeklődő civil szervezetek tették fel kérdéseiket az önkormányzat képviselőinek.