rendorautoIdén nyáron sem hagyják magukra az üdülőhelyi rendőri szerveket a megyei rendőr-főkapitányságok és az önkormányzatok: Somogy, Veszprém és Zala megye tizenegy, nagy turistaforgalmú balatoni településén négyszáz fiatal kapcsolódik be abba a szezonális bűnmegelőzési munkába, amelynek fő célja a hazai nyaralók és a külföldről érkezők biztonságérzetének erősítése, a strandi lopások, autófeltörések, nagy látogatottságú piacokon, vásárokon, kulturális fesztiválokon előforduló kisebb-nagyobb tolvajlások megelőzése, továbbá a károsultaknak, a bűncselekmények áldozatainak segítése írja a Magyar Idők.

A déli parton 220 fiatal részvételével öt településen nyitnak bűnmegelőzési irodát. Siófokon, Balatonföldváron, Szemesen és Lellén már többéves hagyománya van a szezonális diákszolgálatnak, idén pedig Világos is csatlakozik. A tó északi oldalán négy városban, Veszprémben, Füreden, Almádiban és Tapolcán együttesen 130 diákszolgálatos fiatal járőrözik Bűnmegelőzés feliratú kék pólóban, a Balaton nyugati partján pedig Keszthely és a tó közelében fekvő Zalakaros döntött 28-28 fős szolgálat létrehozásáról.

A jórészt rendvédelmi fakultációban tanuló, rendőrnek készülő középiskolások önkéntes nyári gyakorlatának költségeit részben pályázati pénzből finanszírozzák a megyei főkapitányságok, de szükség van az érintett önkormányzatok támogatására is. Több helyütt a strandon alakítottak ki informatikai eszközökkel felszerelt szolgálati helyiséget, de van, ahol kerékpárt és például Keszthelyen kismotort is adnak a diák járőrök alá. Siófokon, Földváron, Szemesen, Lellén és Balatonvilágoson ma lépnek munkába a diákszolgálatosok és augusztus 22-éig vigyáznak a nyaralók, strandolók értékei­re.

A szolgálat jelentőségét szemlélteti, hogy a déli parti települések Siófokon tartott múlt hét végi szezonnyitóján Hatala József nyugalmazott rendőr altábornagy, a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács elnöke is részt vett, és elismerően szólt az érintett önkormányzatok rendőrséget segítő munkájáról.