budapest cimerEgyes értelmezések szerint Budapest agglomerációjában él hazánk lakosságának a fele. Mit jelent ez pontosan? Valóban óriási a pénzügyi szakadék a vidék és a főváros között?

Múlt pénteken tartották a Századvég Vidék Konferenciáját. A rendezvényen többek között felszólalt Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter, Nagy István agrárminiszter és Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter is.

Mit jelent pontosan a vidék?

Sűrűn használjuk a vidék fogalmat, még sincs egységes értelmezése, mivel a jelenségnek számtalan különböző vetülete van. Értelmezhető úgy, hogy minden, ami Budapest határán kívül esik. De úgy is, hogy minden, ami nem „város” besorolású. Van, aki számára a vidék összefügg a mezőgazdasággal és a természettel.

A cikk itt folytatódik