budapest terkepBudapest csatlakozni kíván a Global Design Cities Organization (GDCO) várostervezési és -fejlesztési világszervezethez - döntött szerdán a Fővárosi Közgyűlés. A szervezet célja a városi polgárok életminőségének javítása a fenntartható fejlődés fokozásával, élhetőbb városi környezet megteremtése, várostervezési praktikák kölcsönös megosztása, valamint a városok közötti együttműködés és szolidaritás erősítése.

Ezen túlmenően olyan közös, a városokat érintő problémákra vonatkozó megoldások keresése, amelyek válaszokat adhatnak a felgyorsult urbanizációs folyamatokra.

A szervezet teljes jogú tagjává akkor válik egy város, ha a GDCO közgyűlése jóváhagyja annak jelentkezési kérelmét. A tagság nincs regisztrációs vagy egyéb tagdíjhoz kötve.

A 2010-es megalapítása óta a GDCO tagsága 26-ra bővült, mely világszerte 19 országot képvisel. A tagok soraiban szerepel többek között Ankara, Bangkok, Cape Town, Eindhoven, Isztanbul, Kazany, Kuala Lumpur, Nicosia, Rotterdam, Szófia, Szöul, Taipei, Yangzhou.

Az elfogadott előterjesztés szerint Melih Gökcek, Ankara főpolgármestere júniusban felkérte Budapest főpolgármesterét, hogy Budapest csatlakozzon a GDCO-hoz. A szervezet elnöki tisztségét - a 2011. júliusi választásokat követően - Ankara városa tölti be.

(MTI)