Békéscsaba több, mint kétmilliárd forintnyi pályázati pénzből indíthat beruházásokat.

Békéscsaba 800 millió forint uniós támogatást nyert el a csapadékvíz-elvezető árokrendszer fejlesztésére - közölte az önkormányzat környezetvédelemért és turisztikáért felelős tanácsnoka. Opauszki Zoltán önkormányzati képviselő elmondta, a forrást a Terület- és településfejlesztési operatív program (Top) Plusz keretéből nyerték el.

A beruházás 21 helyszínen zajlik; a legtöbb helyen elválasztott rendszerű, nyílt csapadékvíz-elvezető hálózatot építenek ki, illetve újítanak fel; néhány helyszínen zárt csatorna épül; emellett mederkotrás és az Öntözött réten záportározó-felújítás is a projekt része lesz.

A fejlesztésnek köszönhetően helyben lehet tartani a csapadékot, és meg lehet óvni Békéscsaba belterületét a káros hatásoktól. A fejlesztések megvalósítását várhatóan 2025-ben kezdi meg az önkormányzat. A pályázat nem igényel saját forrást - mondta Opauszki Zoltán.

Ezen kívül bővítik és felújítják a kerékpárút-hálózatot Békéscsabán, a fejlesztésre 1,7 milliárd forintot fordítanak.

A beruházást szintén a Terület- és településfejlesztési operatív program Plusz keretéből elnyert forrásból valósíthatják meg, tíz helyszínen újul meg vagy épül új kerékpárforgalmi létesítmény.

Többségében új út vagy útszakasz épül. A fejlesztések megvalósítását várhatóan 2025-ben kezdi meg az önkormányzat - tette hozzá Opauszki Zoltán..

(MTI)