tomajA polgármester lányának és feleségének közös cége építhet uniós pályázati pénzből fejlesztőközpontot Badacsonytomajon, az erre a célra kijelölt földterületet pedig két éve vette meg a polgármester családja - írja a Blikk.

35 millió forintot nyert el egy nonprofit kft. a badacsonyi képző központ megépítésére, a Bétakris Nonprofit Kft. azonban a polgármester feleségének és lányának a cége. Ráadásul az ingatlan, amelyen az épletet felépítik, két éve került a Balatonfelvidéki Nemzeti Parktól a polgármester gyermekeinek a tulajdonába, miközben haszonélvezőként a polgármester és felesége szerepel a tulajdoni lapon. Ehhez hozzájön még az is, írja a Blikk, hogy a kivitelező cég az alpolgármester, Orbán Péter cége, a Bazalt Products Kft. lesz, akik nettó 24,9 milliós pályázatukkal nyertek.

A Blikk felhívta Krisztin N. Lászlót, a független polgármestert, hogy a telkükön épülő ingatlanról kérdezze, azt állította, hogy rossz a vonal, míg felesége, Krisztin Lászlóné - aki a helyi általános iskola igazgatója, és amúgy erkölcstan tanár - arra hivatkozva hárította el a kérdéseket, hogy vezet, és vasárnap amúgy sem nyilatkozik.

A Blikknek egy helyi képviselő, Rajzó Ildikó elmondta, hogy sem az önkormányzat testületi ülésein, sem másutt nem esett szó a képző központ felállításáról, és arra is figyelmeztetett, hogy annak létrehozásával öt évre vállalták a képzések szervezését, azután akár kizárólag saját célra is használhatják a családi házra hasonlító épületet az ingatlan tulajdonosai.