biomassza01Biomasszafűtést építettek ki a Heves megyei Nagyréde, Gyöngyösoroszi és Szücsi közintézményeiben a Belügyminisztérium Start közmunka mintaprogramja keretében. A beruházással teljes egészében kiváltották a gázfűzést a nagyrédei egészségházban, illetve a gyöngyösoroszi és szücsi polgármesteri hivatal épületében.

A 12,6 millió forintos támogatás nyomán településenként négy-négy tartósan munkanélküli, közmunka keretében végzi a rendszer működtetését - tájékoztatta az MTI-t Nagyréde polgármestere, Balázs József (Fidesz). A program keretében üzembe helyeztek mindhárom épületben egy-egy 75 kilowatt teljesítményű biomasszakazánt, illetve közösen működtetnek egy nagy teljesítményű aprítógépet.

A fahulladék összegyűjtését, az aprítógép üzemeltetését a közmunkások végzik, ők kezelik a kazánokat is. Balázs József szerint a beruházás sokszorosan megtérül, mivel nem csupán a drága gázfűtéstől szabadultak meg, hanem megtisztul a fahulladéktól a három mátrai település külterülete, és rendszeres jövedelemhez jut tizenkét ember is.