konfA Baranya Megyei Kormányhivatal díszterme adott otthon a fővárosi és megyei kormányhivatalok, az Állami Számvevőszék, valamint a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium közreműködésével tartott országos előadássorozat baranyai állomásának. A konferencia összegzéseként kiemelték, hogy az ellenőrzések hatására javul az ellenőrzött önkormányzatok belső kontrollrendszerének szabályozottsága.

A konferencia résztvevőit – polgármestereket, jegyzőket, a pénzügyi igazgatásban dolgozó szakembereket - dr. Hargitai János kormánymegbízott köszöntötte, aki kiemelte, hogy a belső kontroll segítő szerepe milyen fontos a helyi önkormányzatok működésénél és az előadássorozat kiválóan alkalmas azoknak a pozitív példáknak a kiemelésére, amelyek egyértelműen a kontroll jó működésének tudhatók be.

Dr. Zöld-Nagy Viktória, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium területi közigazgatásért felelős államtitkára a területi közigazgatás átalakításáról, a helyi önkormányzatok törvényességi felügyeletének létrehozásáról és szakmai irányításáról szólt. Az Állami Számvevőszék és Belső Ellenőrök Magyarországi közhasznú Szervezetének képviseletében dr. Benedek Mária a belső kontrollokról, Baranyi Szabolcs pedig a csalásfelderítés statisztikai és kapcsolati elemző eszközeiről tartott előadást. Dr. Solymosi Veronika, a Baranya Megyei Kormányhivatal Törvényességi és Felügyeleti Főosztályának vezetője az önkormányzati integritás jogi szabályozásáról, az integritás garanciáiról, a helyi önkormányzatok belső kontrollrendszeréről és integritásának elősegítéséről beszélt.

A konferencia összegzéseként kiemelhető, hogy az ellenőrzések hatására javul az ellenőrzött önkormányzatok belső kontrollrendszerének szabályozottsága, működésének megfelelősége, és fontos, hogy a nem ellenőrzött önkormányzatok is folyamatosan átveszik ezeket a jó gyakorlatokat - tudatta a Baranya Megyei Kormányhivatal.

(OrientPress Hírügynökség)