gardendebrPárizs Garden Apartments Hotel néven június elsején 65, egyenként 50–80 négyzetméter alapterületű lakást magában foglaló szálláshelykomplexum nyílt Debrecen belvárosában.

Nem nehéz összerakni a képet, hogy Debrecen a következő néhány évben a legnagyobb fejlődési dinamikát mutató hazai várossá nőheti ki magát annak köszönhetően, hogy a BMW ott építi új gyárát.

A fejlesztés önmagában több mint ezer embernek ad majd munkalehetőséget, ám a szerepe ennél sokkal nagyobb léptékű lesz, hiszen a beszállítói holdudvar, az üzem üzleti tevékenysége a nemzetközi kapcsolatokat is magában foglalja.

Több itthoni példa is mutatja, hogy egy a BMW-gyárnál kisebb léptékű fejlesztés is képes nyüzsgővé tenni egy közepes várost, jelentős hatást gyakorolva a környék turisztikai, szolgáltatói, vendéglátói kapacitásaira. Ezen túlmenően Debrecen az utóbbi esztendőkben több nagyvállalatnak kínált otthont.

Ennek köszönhetően a megyeszékhely bekerült a nemzetközi vérkeringésbe, és már rég nem csak az egyetem az egyetlen kapcsolódási pont a „nagyvilággal”.

A cikk itt olvasható tovább