menza01Csongrádon, ahol a Gazdasági Ellátó Szervezet biztosítja a közétkeztetést, napi több mint 1000 adagot főznek. Márciusban viszont már 4 millió forint fölött volt az az összeg, amit hiába vártak az óvodások és iskolások szüleitől, és ugyan az önkormányzat szociális irodája személyesen keresett meg mindenkit, a tanév elejére így is csak 3 millióra tudták levinni az összeget – írja a Délmagyar.

A lap szerint sok szülő van, aki nehéz helyzetbe került, és valamiért nem tud fizetni, de sokan vannak, akik hiába tehetnék meg, nem akarnak fizetni.A Délmagyar úgy tudja, az utóbbi szülők rájöttek, hogy az önkormányzat keze meg van kötve, nehezen tudják behajtani a tartozást a családokon.

Az önkormányzat most közölte: mivel adókkal nem tudják behajtani a tartozást, fizetési meghagyással vagy bírósági úton, végrehajtóval szerzik vissza a pénzt, főleg a hosszú ideje fennálló kintlévőségre összpontosítva.

Délmagyar)