Adománybankszámlát hozott létre a kigyulladt miskolctapolcai Barlangfürdő újjáépítésére Miskolc hivatalban lévő és megválasztott polgármestere.

A hírt a város önkormányzata közölte az MTI-vel: azt írták, már működik az a bankszámla, amelyet Veres Pál (Függetlenek SZIVE-MSZP-Momentum-Párbeszéd-Jobbik-LMP-DK-Mindenki Magyarországa Mozgalom-Velünk a Város) hivatalban lévő polgármester és Tóth-Szántai József (Fidesz-KDNP-Pont Mi Egyesület) megválasztott polgármester egyeztetése után nyitott a miskolci önkormányzat a Barlangfürdő újjáépítéséhez érkező felajánlások fogadására.

Hozzátették, Veres Pál már jelezte is, hogy százezer forintot utal a számlára. Hangsúlyozták, hogy a borsodi megyeszékhely jelenlegi és októberben hivatalba lépő vezetése egyaránt köszön minden segítő szándékú hozzájárulást, és kiemelten büszkék arra, hogy a miskolciak ismét bizonyítják: készek és képesek összefogni a bajban.

Az adományokat a Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata nevén az OTP Banknál vezetett 11734004-15472009-14920004 számlaszámon fogadják. (IBAN: HU73 1173 4004 1547 2009 1492 0004)

A miskolctapolcai Barlangfürdő péntek este gyulladt ki, tetőszerkezete teljesen leégett. A károk felmérése folyamatban van, a tüzet elektromos zárlat okozhatta. A fürdő kedvelt turisztikai célpont, így a károk mellett komoly bevételkiesést is jelent a városnak a tűzeset.