gardonyGárdony fideszes polgármestere szerint azért írnak sokat az újságok a Velencei-tóról, mert a városnak fideszes polgármestere van. Tóth István azt elismeri, hogy van egy stílusa, erre pedig a 24.hu-nak adott interjújában sem cáfolt rá. Beszélgetés a vízparti területekről, a tó állapotáról, a boltosokat kiborító budapestiekről, a mindent azonnal akaró nyaralótulajdonosokról és a turistákról, akik nem viszik haza a kutyaszart.

Ide járt középiskolába Gulácsi Péter – mutat Tóth István az egykori Sándor Károly Labdarúgó Akadémia épületére, majd gyorsan hozzáteszi: „kitűnő tanuló volt, ami focisták között ritka”. Pár sarokkal odébb elhaladunk a Szent Anna-kápolna mellett, itt keresztelték meg Gárdonyi Gézát.

Augusztus végén írtuk meg, hogy árulja a tóparti kempingjének egy részét a gárdonyi önkormányzat. Az okokról a város kormánypárti polgármesterét is megkérdeztük. Tóth István akkor ugyan nem válaszolt a kérdéseinkre, de cikkünk megjelenését követően meghívott egy gárdonyi kirándulásra. „Nekem a társaimmal együtt élhető, fenntartható, szép kisvárost kell építenünk. Ezt tesszük immár 16 éve. Önnek térkép – légi felvétel – e táj. Önnek és nekem más az érdekünk. Vagy nem?” – írta akkor.

A cikk nem ért véget, itt olvasható tovább