hulladeA lakosságnak semmiféle tennivalója nincsen azzal kapcsolatban, hogy április 1-jétől egyetlen vállalathoz, a Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt.-hez (NHKV) került az országos szemétgyűjtés – írja a Magyar Idők.

Nem történt és nem is lesz változás a lakossági díjakban, a váltás nem jár az adminisztráció növekedésével, valamint új szerződéseket sem kell kötni – közölte az NHKV indulása kapcsán Szabó Zsolt.

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) fejlesztés- és klímapolitikáért, valamint kiemelt közszolgáltatásokért felelős államtitkára leszögezte, olyannyira nem érinti az átszervezés a lakosság mindennapjait, hogy áprilistól is ugyanaz a szemétszállító autó járja majd az utcákat, amely eddig, a szolgáltatást végzők ugyanazon a napon, ugyanabban az időpontban jelennek meg és végzik el feladatukat, ahogy korábban.

Az első három hónapot a közszolgáltatók a régi rendszerben, júliustól pedig már az újban számlázzák ki. A lakosságot ez annyiban érintheti, hogy a második félévben más bankszámlaszámra kell majd utalni a pénzt. A kezdeti időkben téves átutalásokra is számít az NFM: a közszolgáltatóknak a tévesen utal pénzeket nyilvánvalóan majd át kell adniuk a koordináló szerv, az NHKV részére. Az első időszakban feltehetően ez sűrűbben fordul majd elő az előre beállított elektronikus utalások, csoportos beszedési megbízások miatt – jelezte az államtitkár.

Az átalakítás révén sem az önkormányzatok feladatát nem vette el, sem a közszolgáltatókét nem kívánja elvenni az NHKV, így munkahelyek sem szűnnek meg az átalakítással – szögezte le Szabó Zsolt. Hozzátette, a koordináló szervezet az önkormányzatokkal együttműködve juttatja el a szolgáltatási díjakat a közszolgáltatóknak. Mind az együttműködés, mind a közszolgáltatók részére juttatandó szolgáltatási díj jogszabályban rögzített, vagyis ehhez külön megállapodásra nincs szükség.