kukas2Országszerte komoly problémák léptek fel a szemétszállítás területén, írta Wittinghoff Tamás budaörsi polgármester, amikor arról kérdeztem, hogy miért kell Budaörsön is hetekig várni a kukáskocsira. Olvasóink jelezték, hogy a városban néhány hétig szünetelt a szemétszállítás, ami a múlt héten némileg mérséklődött, de még mindig vannak olyan utcák, ahol a szemét már kifolyik a kukából - írja az Index.hu portál.

A polgármester emlékeztetett arra, hogy a szemétszállítás ugyan önkormányzati feladat, de a 2013-as „rezsicsökkentés" miatt tíz százalékkal csökkentették a hulladékszállítási díjat.

A befagyasztott ár több helyen oda vezetett, hogy a hulladékszállítási szolgáltatás leromlott, az azt végző eszközök amortizálódtak. Az ország leggazdagabb települése, Budaörs ezt még tudta kezelni, mert az önkormányzati cég, a Budaörsi Településgazdálkodási Nonprofit Kft. veszteségeit a város kompenzálta, de 2016. április 1-től elkezdődött a hulladékkezelés rendszerének központosítása.

A cikk itt folytatódik