mareknepinteraranka01Nem akarja elvenni a szakmai irányítást az önkormányzatoktól az oktatási intézmények átvételével az állam. Az oktatási rendszer átalakítása olyan gyors és nagyléptékű feladat, amelyet csak az önkormányzatokkal közösen lehet megvalósítani.

Ezt a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ megbízott elnöke, Marekné Pintér Aranka mondta Veszprémben, a tankerületi igazgatók bemutatásán. Kijelentette: az állam nem a szakmai irányítást elvenni akarja, hanem a partnerséget megerősíteni. Csak azt szeretné, hogy ugyanolyan rendező elvek alapján szülessenek meg a csoportbontásra, fejlesztési forrásokra, felújításra vonatkozó döntések az ország minden pontján – tudósított az MTI.

Meg kell teremteni azt a nívót, amely egységes hozzáférést, esélyt biztosít mindenkinek az oktatásban, és meg kell őrizni azt a sokféleséget, amelyet a magyar oktatási rendszer eddig elért, valamint oda kell figyelni arra, hogy a leszakadó térségek többlet szakmai segítséget kapjanak - fejtette ki. A tankerületek nem a közigazgatási rendszert másolatai, nem a járási hivatali struktúrába illeszkednek, hanem egy szakmai függetlenséget őrző, az Emberi Erőforrások Minisztériuma alatt létrejövő központi szervezet területi szervei. Ugyanakkor a járási rendszer területi illetékessége az alap: ahány járás, annyi tankerület jön létre az országban.

A megyei tankerület a szakképzés, szakmai szolgáltatás és szakszolgálati feladatok koordinálását végzi, és nem felettese, hanem együttműködő partnere a többi tankerületnek - hangsúlyozta a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ megbízott elnöke. Porga Gyula, Veszprém polgármestere pedig azt mondta: az oktatási rendszert úgy kell átalakítani, hogy a legfontosabb résztvevők, a gyerekek és a szülők ne vegyenek észre belőle semmit. Ami Veszprémet illeti, továbbra is ugyanolyan figyelmet fordít az oktatási intézményekre, mint fenntartóként tette, és a polgármesternek meggyőződése, hogy januárban egy jól működő oktatási rendszer indul el.

A találkozó a tíz Veszprém megyei tankerületi igazgató bemutatkozásával, majd szakmai konzultációval folytatódott.