konferencia02Nemzetközi konferenciát rendeztek a Megyeházán. A cél a közszolgák jobb együttműködése az Európai Unió keretein belül – írja a Dehír.

A hajdú-bihari önkormányzat több európai országgal közösen egy olyan európai projekthez csatlakozott, amely elősegíti az egyes települési önkormányzatok együttműködését. Egységes tananyagot is megalkottak, ami a közszférában dolgozókat készíti fel a közös, nemzetközi munkára.

A Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat német, olasz és dán partnerekkel közösen egy olyan projektben vesz részt, amely elősegíti az önkormányzatok együttműködését az Európai Unión belül. Ennek részeként átfogó tanulási tantervet dolgoznak ki a közszférában dolgozók számára, ami segíti őket a nemzetközi feladatok ellátásában.

- Fejlesztik a közszolgákat, hogy a pénzforrásokat le tudják hívni, hozzá tudjanak férni, nemzetközi partnereket tudjanak találni és a pályázatokat meg tudják írni – mondta el Mátrai Melinda nemzetközi referens.

Az úgynevezett Age+ projektben négy ország hét szervezete vesz részt. A közösen kidolgozott tananyagokat valamennyi partnerország saját nyelvére is lefordítják. A közös munkától hosszú távon kimagasló sikereket várnak a résztvevők.

- A mai felgyorsult világban nagyon nehéz egyedül megoldani a problémákat, de felesleges is magunkban próbálkozni. Sokkal jobb partnerekkel dolgozni, mert mindannyiunknak más tapasztalatai vannak, amelyeket kamatoztatni tudjuk, ha együttműködünk. Közös munkával a jövőben sokkal nagyobb célokat tudunk megvalósítani – hangsúlyozta Anja Reutter, a magdeburgi önkormányzat  vezető projektkoordinátora.

Az együttműködés célja az, hogy az önkormányzatok Európa-szerte minél több nemzetközi pályázatban tudjanak részt venni.