bentlakasTovábbi segítséget ígért a devizahiteleseknek a Nemzetgazdasági Minisztérium: ösztönözni szeretnék az önkormányzatokat, hogy biztosítsanak bérlakásokat a bajbajutottaknak – írja a hirado.hu.

Pécs önkormányzata helyesli a devizahitelesek megsegítését, Páva Zsolt polgármester elmondta: mindenképpen szeretnének segíteni, egyelőre azonban nem ismerik a kormányzati elképzelés részleteit. Amennyiben azok konkrét megvalósulása, elvárásai megfogalmazódnak, akkor Pécs ebben partner lesz.

Kaposvár önkormányzata is egyetért a kormány elképzelésével. Szita Károly azt mondta: az önkormányzatok feladata is, hogy segítsenek a devizahiteleseken. A polgármester hozzátette: összesen 1140 bérlakással rendelkezik a város, évente 50-60 üresedik meg, jelenleg ezekre a szociális bérlakásokra a devizahitelesek nem nyújthatnak be pályázatot, hiszen ők lakástulajdonnal rendelkeznek. Szita Károly elmondta: azon dolgoznak, hogy áprilistól az új lakásrendelet a devizahiteleseknek is lehetővé tegye a lakásbérlést. Vizsgálni fogják a szociális rászorultságot, s azt is, hogy a pályázó megtette-e már azokat a lépéseket, amelyeket a kormány törvényi garanciával biztosít a törlesztés terheinek enyhítésére. A polgármester kiemelte: a városban a lakásbérleti pályázatokra 2-2,5-szeres a túljelentkezés.