penz00A Dél-Budai Tankerületi Központ nem biztosít többletforrást az osztálykirándulásokon részt vevő tanárok költségeire, így a kirándulások elmaradnak – ez derül ki abból a levélből, amelyet a Bethlen Gábor Általános Iskola és Gimnázium 11. évfolyamának szülői munkaközössége írt a tankerületnek.

A Telex úgy tudja, hogy nemcsak a 11. évfolyamon törölték az osztálykirándulást, más osztályok is érintettek. A tankerület azt írta, azért nincs pénz a többnapos kirándulások finanszírozására, mert megemelkedtek az intézmény fenntartási költségei.

A kerület polgármestere hétfőn délután már azt írta a Facebookon, amennyiben nem sikerül más megoldást találni, az önkormányzat kész kifizetni a kísérő tanárok költségeit.

A szülők a tankerület közlése után felhívták a figyelmet arra, hogy a Nemzeti alaptantervnek, és így a Bethlen Gábor Általános Iskola és Gimnáziumban elfogatott pedagógiai programnak is része az erkölcsi nevelés, azon belül is az iskolai közösségi élet formálása. A diákoknak ez a joguk sérül akkor, amikor nem tudnak elmenni kirándulni. Ráadásul – nyomatékosítják a szülők – egy olyan évfolyamról van szó, amelyben az érintett osztályok már a koronavírus-járvány alatt, a karantén idején is kimaradtak a táborokból, osztálykirándulásokból, ez pedig a szociális készségeiken mély nyomott hagyott.

(HVG)