Büntetés helyett támogatással igyekszik megszüntetni a klímák szabálytalan elhelyezését az algyői önkormányzat – írja a Délmagyarország.

A Csongrád-Csanád vármegyei településen mintegy negyven lakóházon kell áthelyezni a lékondicionálók kültéri egységeit, mivel azok közterületre, az utcára lógnak.

2019-ben született településképi rendelet arról, hogy a lakossági klímák nem kerülhetnek utcafrontra az előkert nélküli házak falain, mivel rontanak a település összképén. Ezenfelül a rosszul felszerelt egységek okozta esetleges balesetekért az önkormányzatot terhelné felelősség, mondta Molnár Áron, Algyő polgármestere.

Probléma az is, hogy sok, utcafrontra elhelyezett klímából egy csövön át egyszerűen a járdára csöpög a kondenzvíz.

Az önkormányzat azoknak nyújt támogatást, akiknek már felszerelték a kültéri egységét az utcafrontra. A kérelmeket egyedi esetként kezelik majd, és így állapítják meg a támogatás mértékét, a jogosultak legalább az átszerelési költség felét kaphatják meg. Ha valaki ezek után szereltet fel klímát szabálytalanul, nem kap támogatást.