patyi andras03A szeptemberben induló ötéves, doktori végzettséget adó államtudományi mesterképzésről is beszélt Patyi András, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora az M1 aktuális csatorna műsorában. A 2012-ben létrehozott egyetem az államigazgatási és önkormányzati, honvédelmi, rendvédelmi, szerveknek képez friss munkaerőt.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) képzései közvetlenül állami munkakörökre készítik fel a hallgatókat, közös bennük, hogy a szolgálatot helyezik a középpontba - mondta Patyi András rektor. Az intézmény vezetője elmondta: azért áll a középpontban a szolgálat, mert e pályák gyakorlása magas szintű önfeladást, áldozatvállalást igényel.

A szeptemberben induló ötéves, doktori végzettséget adó államtudományi mesterképzésről azt mondta: a szak célja az államtudományi ismeretek megfelelő súlyának megteremtése, valamint annak a modern ismeretanyagnak a beépítése a tanrendbe, amely az állammal szembeni új kihívásokra reagál. Az új mesterszakra több mint háromszoros a túljelentkezés, mind az első, mind a másoddiplomások részéről nagy az érdeklődés – mondta Patyi András.

Arról is tájékoztatta nézőit a rektor, hogy a rendkívül széles társadalomtudományi alapozású szak minden államigazgatási, önkormányzati és kormányzati munkakörre képesít. Tervek szerint a képzés elvégzése kötelező lesz állami vezetői beosztáshoz; de ez már független az egyetemtől.