isiAz új tankerületek az önkormányzatokkal már egyeztettek, de az iskolaigazgatókat még nem kérdezték meg – írja a hvg.hu.

A közeljövőben elinduló új Klebelsberg Központ tankerületi igazgatóinak munkaértekezletével megkezdődött az iskolák költségvetésének tervezése - tájékoztatta Kotán Attila, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) általános elnökhelyettese az MTI-t. Áttekintették a működtetés átvételével összefüggő feladatokat, és az önkormányzatokkal folytatott tárgyalások tapasztalatait - tőlük veszik át a működtetői jogköröket.

A 2016. évi tervezéshez hasonlóan, a jövő évi költségvetés tervezésébe is be kell vonni a köznevelési intézmények vezetőit, hiszen csak így tudnak megjelenni a helyi igények a jövő évi források elosztásánál - mondta Kotán Attila. Állításával szembehelyezhető több igazgató nyilatkozata, miszerint még az idei tanév második hónapjában sem látták az idei a tanévre vonatkozó tervezetet:

Magyar Zita, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ szakmai elnökhelyettese ismételten felhívta a tankerületi igazgatók figyelmét a köznevelési intézményekkel, és a helyi közösséggel történő kapcsolattartás fontosságára. Hozzátette, hogy a feladatellátáshoz szükséges tervezéskor a szakmai szempontok figyelembevételével, a fiskális szemléleten túl, minden tankerületnek elsődlegesen a tanulók érdekében kell eljárnia jogi, emberi és szakmai szempontok