ltpmiskolcSzeptembertől már nem a Pécsi Vagyonhasznosító Zrt., hanem a Pécs Városi Költségvetési Központi Elszámoló Szervezet, azaz az Elszámolóház látja el az önkormányzati bérlakások kezelési és üzemeltetési tevékenységét.

A pécsi önkormányzat közgyűlése még májusban döntött arról, hogy az önkormányzat üzleti vagyonának hatékonyabb hasznosítása érdekében szükséges átalakítani a Pécs Holding Zrt.-t tiszta profilú vagyonhasznosító társasággá.

A cégátalakítás célja az volt, hogy eredményesebben lássa el a saját, illetve a vagyonkezelésében lévő ingatlanok műszaki üzemeltetését is, fejlődjön a létesítménygazdálkodás. A társaság új neve 2016. június 1-jétől Pécsi Vagyonhasznosító Zrt. lett. A társaság korábbi funkciója módosul, több tevékenységi köre más városi társaságokhoz kerül át. Ez a változás érinti az önkormányzati bérlakások üzemeltetését, valamint a lakásvételár-hátralék kezelését is.

(Pécsi Újság)