szabo zsolt01 nfmÁprilistól kezdi meg működését a Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt., amelynek célja az országosan, mindenki számára elérhető egységes szolgáltatás, a biztonságos anyagi működés és a folyamatos fejlesztés biztosítása.

Ezt a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) fejlesztés- és klímapolitikáért, valamint kiemelt közműszolgáltatásokért felelős államtitkára, Szabó Zsolt közölte csütörtökön az M1 aktuális csatornán. Jelenleg Magyarországon 171 közszolgáltató, teljesen tetszőleges módon, különböző színvonalon, különböző gépekkel lát el vegyes szolgáltatást, nincs egyforma rendszer, a Zrt. felállításával ezen akarnak változtatni - mondta.

Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy az átalakítással nem kívánnak feladatot elvenni az önkormányzatoktól, és a közszolgáltatók sem változnak. Továbbra is az önkormányzatok látják el a közszolgáltatást egy általuk kiválasztott közszolgáltató céggel.

Az államtitkár azzal folytatta, hogy az elmúlt időszakban 140 milliárd forintot fordítottak a hulladékgazdálkodás fejlesztésére, a következő időszakban pedig 124 milliárd forintot szánnak erre. A szelektív hulladékgyűjtésről és az újrahasznosításról is szót ejtett. Ezek azért fontosak, mert jelenleg 40 milliárd forint értékű hasznos hulladék kerül a lerakókba, ennyit temetnek a föld alá.